Červotoč proužkovaný

Červotoč proužkovaný je nepatrně menší než červotoč umrlčí. Světlehnědý až tmavohnědý škůdce dorůstá délky 3 až 4 milimetry, na krovkách má rovné rýhy. Právě podle nich dostal své jméno.

Upřednostňují dřevo, ve kterém vyrostli a nepřemísťují se nikam daleko. Samice klade podle podmínek několik desítek vajíček. Obvykle volí staré výletové otvory, štěrbiny, případně zdrsněný rovný povrch.

Nejvíc broukovy „chutná“ jehličnaté dřevo, málokdy se pustí do listnatého. Vývoj larvy trvá většinou 1 až 3 roky, rozhodují o tom podmínky (vlhkost a teplota). V napadeném dřevě vytváří larvy podélné chodby a dorůstají v něm délky až 4 milimetrů.

Červotoč proužkovaný nesnese vyšší teploty. Už při 34 stupních Celsia vajíčka hynou. Nezvládají ani větší mráz. Udává se, že je zabíjí teplota pod -16 stupňů Celsia.

Likvidace červotočů

Napište nám

Trápí vás poškozené podkroví nebo nadměrná vlhkost v domě? Domluvte si s námi konzultaci, za kterou nebudete nic platit. Přijedeme zdarma a navrhneme nejlepší řešení pro krovy napadené dřevokazným hmyzem, plísněmi nebo dřevokaznými houbami. Poradíme s izolací či sanací vlhkého zdiva. Stačí vyplnit formulář, my se vám co nejrychleji ozveme.

*
*
*
*
*

* povinné údaje
Copyright @ 2024 ELNER SANACE. Všechna práva vyhrazena.