Tesařík krovový je doslova postrachem opracovaného dřeva. Jeho velké a žravé larvy způsobují značné škody. Jde o brouka, který dorůstá velikosti přes 20 milimetrů a má různé zbarvení. Od žlutohnědé, přes černohnědou až k černé. Nápadné jsou šedé skvrny na krovkách.
Tento škůdce napadá dřevo jehličnatých stromů (krovy, sloupy nebo podlahy), kdy samička naklade do spár desítky vajíček. Larvy pak vytváří chodby do té doby, než se dřevo rozdrolí. Nejvíce prospívají na teplých půdách v krovech, kde larvy napadají bělové dřevo.
Nebezpečí spočívá ve výkonnosti, s jakou dokáží dřevo “prožrat”. Na první pohled nemusí být nic poznat, časem se však dřevěná konstrukce pohne. Vývojový cyklus larvy trvá 3 až 10 let, někdy dokonce i více. Dospělý tesařík krovový žije podstatně kratší dobu. Maximálně je to jeden měsíc. Při likvidaci tesaříka krovového se postupuje v několika krocích.
Trápí vás poškozené podkroví nebo nadměrná vlhkost v domě? Domluvte si s námi konzultaci, za kterou nebudete nic platit. Přijedeme zdarma a navrhneme nejlepší řešení pro krovy napadené dřevokazným hmyzem, plísněmi nebo dřevokaznými houbami. Poradíme s izolací či sanací vlhkého zdiva. Stačí vyplnit formulář, my se vám co nejrychleji ozveme.